AktualnościPrzedszkole

“ABC Małego Konsumenta”- grupa “Mróweczki”

Grupa Mróweczki wzięła udział w realizacji Ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego “ABC Małego Konsumenta”. Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i realizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Projekt obejmie 500 przedszkoli publicznych i niepublicznych w całej Polsce. Projekt edukacyjny “ABC Małego Konsumenta” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, nauczycieli przedszkolnych. Wpisuje się w założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz polityki oświatowej w zakresie wsparcia dzieci w zrozumieniu dynamicznie zmieniającego się otoczenia i rozwoju kompetencji kluczowych niezbędnych do świadomego i odpowiedzialnego udziału w życiu społecznym. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi. Zostały zrealizowane tematy: „JESTEM MAŁYM KONSUMENTEM” oraz „ROBIMY PRZEMYŚLANE ZAKUPY”, zostały omówione informacje:

1. Kim jest konsument?
  2. Gdzie robimy zakupy?
  3. Co to jest paragon i do czego służy?
  4. 4.Czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać?
  5. Jak robić przemyślane zakupy?

Nauka odbywała się poprzez zabawę oraz angażowała dziecięcą wyobraźnię i emocje. W ramach podsumowania omówionych informacji dzieci z grupy “Mróweczki” korzystały z nowoczesnych metod technologicznych, wykonując czynności w GRACH  ONLINE: „SKLEPOWE MEMO” ORAZ „NA ZAKUPACH”. Projekt wzbudził ciekawość i sympatię przedszkolaków.

Koordynator projektu:

mgr Wioleta Kowalczuk