AktualnościPrzedszkole

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w grupie “Koniczynek”

Nasza Grupa w ramach symbolu solidarności z Autystami ubrani byliśmy całą grupą na niebiesko.

Bardzo chętnie skorzystaliśmy z przygotowanych na korytarzach edukacji wczesnoszkolnej ze stoisk informacyjno zorganizowanych przez nauczycieli wspomagających naszej szkoły. Dzięki temu podczas trwania obchodów Dnia Autyzmu mogliśmy lepiej poznać czym jest autyzm i jak odczuwa świat nasza koleżanka Natalka. Przy stoiskach można było znaleźć istotne informacje dotyczące tego, czym tak naprawdę jest autyzm oraz jeszcze lepiej dowiedzieliśmy się w jaki sposób można wspierać i pomagać osobom. Oprócz tego nasza grupa mogła skorzystać z Zajęć Integracji Sensorycznej jakie ma nasza koleżanka i na własnej skórze poczuć jak czuje się i jakie atrakcje ma podczas takich zajęć. Uczniowie mieli możliwość kreatywnej zabawy z masami plastycznymi, doświadczając wielu wrażeń sensorycznych na różnego rodzaju sprzęcie.

To był naprawdę niezwykły dzień. Bardzo dziękujemy Pani Eli .

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć