2e z wizytą na ranczu ”Wróblówka”

W słoneczny wtorek 3 października uczniowie klasy 2e pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Nikołajuk oraz Pana Patryka Kargula udali się na wycieczkę na ranczo „Wróblówka” znajdujące się w Kozicach Dolnych-Kolonii. Dzieci poznały wiele zwierząt, zarówno tych hodowlanych, jak i egzotycznych, a także wysłuchały pouczających opowieści o ich zwyczajach. Niektóre ze zwierząt mogły pogłaskać, a także nakarmić. Dzieci spędziły czas z kozami, surykatkami, perliczkami, kurami czubatkami, papugą, wężem zbożowym, sową oraz przeuroczymi czterotygodniowymi szczeniaczkami. Po ciekawych warsztatach przyrodniczych przyszła pora na jazdę konną, a także na swobodną zabawę na świeżym powietrzu, gdzie numerem jeden wśród dzieci była kolejka tyrolka, czteroosobowy oraz sześcioosobowy gokart, a także huśtawka przypominająca wyglądem statek. Dobry humor i wspaniałą zabawę dopełniło ognisko z pieczonymi ziemniakami oraz kiełbaskami. To była bardzo udana wycieczka!