Wzmacniaj swoje dziecko! zajęcia sportowe dla klas I-III

Uprawianie aktywności fizycznej niesie za sobą szereg korzyści.
Całkowite, bądź częściowe wykluczenie z ruchu spowodowane urazem czy ograniczeniem sprawności, jest ostatnią rzeczą o jakiej marzymy, niezależnie do wieku 🙂 Na każdym etapie życia wskazane jest usprawnianie i wzmacnianie własnego ciała na tyle, aby lepiej radzić sobie z trudnościami życia codziennego.
Jednym ze składowych pojęcia prewencji urazów jest siła mięśniowa. Silny mięsień jest w  stanie, mówiąc potocznie, znieść więcej niż słaby mięsień.
Odpowiednio zarządzając aktywnością fizyczną, możemy zniwelować negatywne skutki uczestnictwa w zajęciach zdalnych, specyfikę obecnego dzisiaj („siedzącego”) trybu
życia, które to wymuszone jest pracą, nauką, redukcją czasu wolnego.

Kształtowanie prozdrowotnych postaw wśród dzieci jest jednym z priorytetowych celów wychowania, wobec czego zachęcam Państwa do zapisów Waszych dzieci na DARMOWE, dodatkowe zajęcia sportowe dla klas 1-3, które odbywać się będą we wtorki, po lekcjach obowiązkowych.

Zaplanowano II grupy zajęciowe, po 16 miejsc maksymalnie.
Grupa I: wtorki, godzina 15:05 – 15:50
Grupa II: wtorki, godzina 15:55 – 16:40

Grupy NIE SĄ zróżnicowane pod względem stopnia trudności; chodzi tu o komfort uczestnictwa, gdyż dzieci potrzebują wystarczającej swobody i przyjemnej atmosfery.
Zajęcia startują 20 września. Warunkiem uczestnictwa dziecka jest zgłoszenie go przez rodzica drogą elektroniczną (dziennik elektroniczny) do nauczyciela prowadzącego (Jagoda Zielonka) lub wychowawcy klasy oraz dostarczenie wypełnionej zgody o uczestnictwie (przekazane zostaną wychowawcom poszczególnych klas).

Tematyka zajęć (w wielkim skrócie):
I) Rozgrzewka
Rola rozgrzewki w treningu, jej wpływ na organizm. Model rozgrzewki w konwencji RAMP.

II) Mobilność i stabilność
Testy funkcjonalne, test FMS, test siły CORE
Lower body mobility – przykłady/Upper body mobility – przykłady

III) Wzorce ruchowe – nieświadomie wykonywane sekwencje ruchów wykonywane od wczesnych etapów życia
Nauka 7 podstawowych wzorców ruchowych
Regresja -> wzorzec właściwy -> progresja (czy wiedzieliście, że np. codzienne wchodzenie po schodach,
do tego z obciążeniem w postaci siatek z zakupami czy plecakiem, to nic innego jak wykrok? Okazuje się
jednak, że wdrożenie poprawnej techniki wcale nie jest takie proste… :))

IV) Trening tułowia – CORE jako stabilizator kręgosłupa
Mocny CORE = bezpieczniejszy kręgosłup ucznia z ciężkim plecakiem

V) Treningi interwałowe + Aerobik – rodzaj gimnastyki wykonywany do dynamicznej muzyki
Wprowadzenie elementów choreografii tanecznej w trakcie ćwiczeń, rozwijanie punktualności rytmicznej

VIII) Uczeń na siłowni. Strzał w dziesiątkę, czy pomyłka?
Wdrożenie ucznia do wiedzy o wpływie treningu z obciążeniem na zdrowie człowieka
Nauka ćwiczeń z wykorzystaniem obciążenia

Zainteresowanych Państwa zapraszam po więcej informacji do kontaktu ze mną przez
dziennik elektroniczny lub wychowawcę klasy Waszego dziecka.

Jagoda Zielonka – wychowawca klasy I c