Wspólnie poprawimy los zwierząt! – warsztaty klasy 3d i 2f

4 października 2023 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt klasy III D i II f wzięły udział w bezpłatnych zajęciach warsztatowych w ramach realizacji zadania publicznego “Zwierzęta bez granic – Lublin dla zwierząt”. Celem zajęć było: zwiększenie świadomości najmłodszych na temat humanitarnego traktowania zwierząt, zapewniania dobrostanu zwierząt domowych, zapobiegania ich bezdomności oraz promowaniu kastracji zwierząt domowych, zasad postępowania z dzikimi zwierzętami, a także szeroko rozumianej ochrony zwierząt. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem: akcesoriów dla zwierząt, materiałów edukacyjnych, prezentacji multimedialnej, tekstów i zdjęć, planszy edukacyjnej. Uczestnicy poznali podopiecznych fundacji EX LEGE, którym udało się znaleźć szczęśliwe domy dzięki adopcji. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość podjęcia dyskusji i uzyskania porad w zakresie interesujących je problemów dotyczących zwierząt. Poruszone zostały niezwykle ważne zagadnienia dotyczące profilaktyki pogryzienia ludzi przez psy oraz niebezpiecznych dla ludzi, zwłaszcza dla małych dzieci, reakcji kotów. Każdy uczestnik otrzymał materiały edukacyjne. Dzięki zajęciom uczniowie zdobyli nową wiedzę i doświadczenia, aby mogli aktywnie przyczyniać się do poprawy losu zwierząt.

Marzanna Lebedziuk

Beata Grzegorczyk