ZUCHY Z 3D

W piątkowe południe uczniowie klasy 3d wzięli udział w niezwykłych zajęciach przygotowanych przez naszych gości. Harcerka Orla Wiktoria Ceglarska poprowadziła zbiórkę, podczas której trzecioklasiści dowiedzieli się czym zajmują się harcerze. Głównym punktem spotkania była gra terenowa, w czasie której podzieleni na patrole uczniowie wykonywali kolejne zadania, przygotowane w zaznaczonych na mapie punktach. Druh Szymon Juszczak opowiadał o stosach ogniskowych, o pierwszej pomocy opowiedziała druhna Agnieszka Stańczyk, a o tym co jedzą harcerze i jak łamać szyfry uczniowie dowiedzieli się od druhny Alicji Banach. Punktem spotkania wszystkich patroli był namiot, w którym druhna Wiktoria  przedstawiła  ekwipunek obozowy. Na zakończenie klasę zintegrowały wspólne pląsy i Krąg Przyjaźni. Choć pogoda niekoniecznie się spisała, to wrażenia z tego spotkania pozostaną na długo w pamięci uczniów, a być może zaowocują chęcią wstąpienia w szeregi ZHP.

Wych. Beata Grzegorczyk