ZDOBIMY PIERNICZKI

Przedświąteczny czas kojarzy się nam nie tylko z ubieraniem choinki, ale również z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków. W każdym niemalże domu roznosi się zapach przypraw korzennych i świeżo upieczonych pierniczków. Uczniów klasy 1 c również opanowało piernikowe szaleństwo. Upieczone w domu z rodzicami pierniczki dzieci samodzielnie dekorowały na zajęciach w klasie. Na stolikach pojawił się kolorowy lukier, polewy, pisaki cukrowe oraz różnego rodzaju posypki i ozdoby, które okazały się bardzo przydatne.  Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Wszystkie dzieci wykazały niebywały talent plastyczny i zmysł dekoratorski. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty, były także udekorowane rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Część pięknie udekorowanych pierników dzieci przekazały na kiermasz bożonarodzeniowy. Pozostałe zabrały do domu, będą one ozdobą świątecznego stołu lub zostaną powieszone na choince.

wychowawczyni

Krystyna Szerzeniewska