Zajęcia z kodowania klas III w kąciku czytelniczym

W szkolnym kąciku czytelniczym „Wędrującej książki” po raz kolejny gościliśmy Panią Agnieszkę Chaber, która pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej klas III wzięli udział w zajęciach z kodowania. Pani Agnieszka wprowadziła dzieci  w świat matematycznych zagadek, logicznego myślenia oraz nauki poprzez zabawę. Kodowanie kolorowymi kubeczkami, układanie obrazka na macie kodującej oraz Sudoku obrazkowe przyniosły dzieciom wiele radości, uśmiechu oraz były okazją do wspólnego, twórczego działania rozwijającego funkcje poznawcze takie jak: koncentracja uwagi, pamięć, cierpliwość i spostrzegawczość. Uczniowie wykazali się kreatywnością, wyobraźnią, a także umiejętnością współpracy w grupie.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia.

Koordynator:
Anna Lis