Wielkanocne zwyczaje świąteczne w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych na zajęciach plastycznych English Creative

Na zajęciach English Creative dzieci łączą przyjemne z pożytecznym, wzbogacając naukę języka angielskiego o nowe słówka. W marcu dzieci poznały w jaki sposób obchodzą Wielkanoc, po angielsku Easter ich rówieśnicy w Zjednoczonym Królestwie i Stanach Zjednoczonych.
Zarówno w Anglii, jak i w USA święta Wielkanocy spędza się w gronie rodzinnym, poświęcając czas na ucztowanie i zabawy, wśród nich najpopularniejsza jest egg hunt, czyli polowanie na jajka, w których ukrywa się Easter Bunny, czyli zajączek wielkanocny. Takie polowanie odbywa się w niedzielny poranek i jest z utęsknieniem wyczekiwane przez najmłodszych. Easter Bunny pod wieloma względami przypomina Świętego Mikołaja. Zajączek obdarowuje dzieci i jest jednym z najważniejszych symboli świąt.
Z jajkami związana jest jeszcze inna zabawa – rolling eggs, czyli toczenie jajek.
Na stołach królują w tym okresie hot cross buns, czyli tradycyjne bułeczki z rodzynkami, gotowane jajka, boiled eggs, pieczona jagnięcina, roast lamb, pudding i Simnel Cake, rodzaj ciasta, przyozdobionego obficie marcepanem.
Podobnie jak dzieci za oceanem i na wyspach nasze dzieci wykonały piękne Easter egg, czyli jaja wielkanocne różnymi metodami, Easter lantern, czyli wielkanocny lampion, oraz birds nest, czyli ptasie gniazdko.
Zajęcia dodatkowe English Creative są prowadzone od początku tego roku szkolnego dla dzieci klas 1-3.

Koordynatorzy:
Aneta Dams, Wicedyrektor szkoły