Uczniowie klasy 1e “Odkrywają Lublin”

26 kwietnia uczniowie klasy 1e w towarzystwie wychowawczyni oraz Pani Izabeli Wróbel wybrali się na spacer po lubelskim Starym Mieście.  W ramach programu “Odkryj Lublin-zainspiruj się historią naszego Miasta” uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat rodzimego miasta. Na “Koziołkowe opowieści” czyli spacer pełen legend, ciekawostek i zabaw dla dzieci zabrała grupę przewodniczka-animatorka oraz jej kolega-lubelski koziołek. Wycieczka rozpoczęła się od wysłuchania hejnału granego z lubelskiego Ratusza. Następnie wędrując uliczkami Starego Miasta pacynka – koziołek opowiadała uczniom najciekawsze lubelskie legendy. Wyjaśniła również jak to się stało, że koziołek znalazł się w herbie Lublina. Oprócz legend na spacerze pojawiły się ciekawostki o Lublinie oraz zadania i zabawy. Dzieci szukały ukrytych koziołków, wizerunków wielkich pisarzy na kamienicach, a nawet przechodziły po linie niczym Sztukmistrz z Lublina. Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy Pani Izie Wróbel za jak zawsze nieocenione wsparcie w opiece nad uczestnikami wycieczki!

Agnieszka Nikołajuk