Wizyta radcy prawnego w klasie 1e

W ramach projektu “Zaproś rodzica na swoją lekcję”  25 kwietnia uczniów klasy 1e odwiedził niezwykły gość – radca prawny, tata Bernarda. Pan Piotr Kaniowski wystąpił w todze radcowskiej i przyniósł ze sobą torbę i teczki z aktami. W bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom o pracy radcy prawnego, sędziego i prokuratora. Dzieci poznały także ich strój służbowy – togę. Okazało się, że różnica pomiędzy specjalizacjami zawodu tkwi także w stroju, a konkretnie w kolorze żabotu. Uczniowie byli zafascynowani opowieściami Pana Piotra, zadawali mnóstwo pytań, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dzieci dowiedziały się, że z prawem spotykają się na każdym kroku. Chętni uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę radcy prawnego pozując w todze. Na zakończenie nasz Gość obdarował słuchaczy słodkim upominkiem. Dla wszystkich była to bardzo interesująca i pouczająca lekcja, która uświadomiła dzieciom, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego człowieka. Jesteśmy pełni uznania dla pracy radcy prawnego. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wizytę.

Agnieszka Nikołajuk