AktualnościPrzedszkole

„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W GRUPIE ,,DZWONECZKI”

Przedszkolaki z grupy ,,Dzwoneczki” wybrały się na wycieczkę na Ranczo – ,,Wróblówka” do miejscowości Kozice Dolne, aby uczcić ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci zapoznały się z historią pochodzenia ziemniaka oraz jego właściwościami odżywczymi i leczniczymi. Uczestniczyły również w warsztatach ze zwierzętami mieszkającymi na ranczu. Poznały wiele ciekawostek oraz mogły  pogłaskać np. indyki, gęsi, kury czubatki, perliczki, osły, konie, surykatki, węża, papugę, sowę, szynszyla, ślimaka i wiele innych. Na ranczu było dużo dodatkowych atrakcji na świeżym powietrzu np. huśtawki, zjeżdżalnie, trampolina oraz jazda konna. Na koniec główną atrakcją było ognisko. Wszyscy mogli spróbować pieczonego ziemniaka z ogniska i w znakomitych humorach ,,Dzwoneczki” powróciły do przedszkola.