Zaproś Rodzica Na Swoją Lekcję

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Klasę II c ramach projektu „Zaproś Rodzica na swoją lekcję” odwiedziła Pani Adrianna Latała, z zawodu trener szkoleń z zakresu rozwoju osobistego oraz zawodowego. Wyjaśniła dzieciom, że Internet to jedno z najważniejszych mediów wykorzystywanych do pracy, nauki i rozrywki. Posiada on wiele zalet, ale również jest wykorzystywany do szkodliwych, złośliwych czy przestępczych działalności. Uświadomiła uczniom, że na zagrożenia występujące w sieci narażony jest każdy użytkownik Internetu, a szczególnie podatne na wszelkie wpływy, również te szkodliwe i niepożądane, są dzieci. Przeprowadziła sondaż  wśród dzieci, aby się zorientować z jakich stron korzystają oraz do czego służy im przeglądarka internetowa. Zwróciła uwagę na to, jak bardzo ważna jest kontrola rodzicielska. Przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. Na zakończenie zajęć Pani Adrianna podała nam listę bezpiecznych stron i aplikacji oraz najważniejszych zagrożeń na jakie możemy się natknąć w sieci.

Bardzo dziękujemy Panie Adriannie za poświęcony nam czas i cenne wskazówki oraz

zapraszamy na zajęcia z kreatywnej matematyki.

wychowawczyni

Krystyna Szerzeniewska