Świetlicowe wieści

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty przebrał drzewa,
wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Alicja Tarczyńska

Karnawał  to okres zimowych maskarad, pochodów i zabaw. Ważnym elementem tego radosnego czasu jest pełna kolorów, dźwięków i smaków tradycja balu karnawałowego. W tym roku  Świetlicowy Bal Karnawałowy odbył się w  dniu  31 stycznia. Sala świetlicy zamieniła się  w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek i innych barwnych postaci z bajek. Każdy  z nas miał szansę stać się kimś innym i …uchwycić marzenia, bowiem, w ramach przygotowań, wykonaliśmy  maski, każdy  według własnego zamysłu. Bal poprowadził pan Mikołaj Giszczak, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał wszystkich do wspólnego tańca. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewały tegoroczne hity: „Początek”, „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. Warto nadmienić, że rodzice aktywnie włączyli się w przygotowania balu, przynosząc świetlikom  słodkie przekąski, owoce  oraz napoje. Na sali, podczas pląsów, było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Zachowamy w pamięci piękne wspomnienia z tegorocznego balu.

Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej pięknej imprezy, przede wszystkim pani Annie Lis –  kierownik świetlicy, Rodzicom, panu Mikołajowi Giszczakowi, wychowawcom świetlicy szkolnej, pracownikom administracji.