Świetlicowe wieści

Koncert Pieśni Patriotycznej i Ludowej

21 maja 2017 r. w pięknych okolicznościach przyrody, w Ogrodzie Botanicznym UMCS miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Oto celebrując obchody Roku Kościuszkowskiego Zespół Szkół nr 12 w Lublinie oraz Ogród Botaniczny UMCS zorganizował Koncert Pieśni Patriotycznej i Ludowej.

Możliwość zaprezentowania się gromkiej publiczności mieli tancerze z grupy teatralno-tanecznej „Bajdurka” prowadzeni przez panią Anetę Scherer, chór „Kamertonik” pod wodzą pani Katarzyny Wiśniewskiej, oraz Zespół Ludowy „Sławiniacy” działający przy Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, którego aktywnym członkiem jest pani Zofia Jakóbczak.

Ponadto zobaczyć można było uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastkowie z inscenizacją „O Kościuszko piękny wzorze… pragniemy Cię naśladować” oraz chór ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach.

Występy w Ogrodzie Botanicznym UMCS stanowiły ważny wstęp do uroczystych Obchodów Roku Kościuszkowskiego, 200.lecia śmierci Patrona Szkoły Podstawowej nr 14 w Lublinie.

Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim występującym serdecznie dziękujemy za czynne włączenie się w plenerową celebrację Roku Kościuszkowskiego.

Aneta Scherer
Zofia Jakóbczak