SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM W KLASACH I-III

Maroko położone jest w północno-zachodniej Afryce ze stolicą w Rabacie. Od północy otacza  je Morze Śródziemne, a od zachodu Ocean Atlantycki. Na wschodzie graniczy z Algierią,  a na południu z terytorium Sahary Zachodniej.

21 lutego uczniowie klas I-III mieli okazję przenieść się wirtualnie do nieznanego nam kraju. Podróżnik – pan Piotr opowiedział wiele ciekawych historii związanych z życiem ludzi zamieszkujących to terytorium. Okazało się, że wielu uczniów potrafiło wykazać się również pewną wiedzą na ten temat. Za każdą poprawną odpowiedź można było zdobyć słodki upominek. Dowiedzieliśmy się jak wygląda najbardziej skomplikowane miasto świata i zobaczyliśmy jak można zgubić się w Fezie. Podziwialiśmy jeden z najsłynniejszych meczetów świata – Meczet Hassana II. Dowiedzieliśmy się jak należy skutecznie  targować się  w Maroku, co najchętniej się tam jada, o której się wstaje oraz usłyszeliśmy wiele innych ciekawostek. Pan Piotr opowiadał w oparciu o ciekawe zdjęcia i filmiki na pokazie multimedialnym. Uczniowie mogli również obejrzeć przywiezione przez podróżnika pamiątki i zobaczyć jak poprawnie wiązać turban na głowie. Spotkanie było bardzo ciekawe i jeszcze bardziej rozbudziło we wszystkich dzieciach chęć poznawania świata.

Koordynator spotkania w klasach I-III:

Małgorzata Kędzierska