Spotkanie z nauczycielami i uczniami ZSEL

W dniu 3 marca 2023 r. mieliśmy okazję gościć nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie. Uczniowie przygotowali prelekcję oraz modele swoich prac wykonanych na zajęciach praktycznych w szkole, które zaprezentowali młodszym kolegom          i koleżankom z klas ósmych w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Nauczyciele dodali, że priorytetem szkoły jest nieustająca troska o wysoki poziom kształcenia i wyniki dydaktyczne, a także kształtowanie osobowości młodego człowieka. Szkoła nie tylko kultywuje tradycje patriotyczne, lecz również, idąc z duchem czasu i dokonując koniecznych transformacji, zawsze odnajduje się na rynku i pozostaje w czołówce szkół technicznych najchętniej wybieranych przez młodzież Lubelszczyzny. Ponadto wspomnieli, że szkoła zapewnia uczniom nowoczesną, na miarę XXI wieku bazę dydaktyczną, którą stanowią przede wszystkim pracowanie specjalistyczne, a oferta edukacyjna ZSEL jest bardzo bogata.

Celem tego spotkania była współpraca środowiska lokalnego oraz przekazanie pasji młodych osób, którymi chcieliby zachęcić naszych uczniów do wyboru klas profilowanych          w szkole średniej ZSEL. Wśród młodzieży uczęszczającej do szkoły średniej byli również absolwenci naszej szkoły, którzy z pespektywy czasu mogli opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych ze szkołą. Spotkanie było bardzo ciekawe i przebiegało w miłej atmosferze.

Anna Czubak

Wicedyrektor ZS12 w Lublinie