Aktualności podstawowa

SPEEDWAY w ZS 12

Zgodnie z zapowiedzią, w czwartek  04.10.2018 r. o godz. 11:00 odbyło się spotkanie z przedstawicielami lubelskiego żużla. Chciałbym podziękować uczniom naszej szkoły za liczną obecność. Ich zainteresowanie lubelskim speedwayem przeszło najśmielsze oczekiwania. Panowie Marek Kępa i Oskar Bober przybliżyli nam specyfikę sportu żużlowego, było sporo wspomnień z  minionych lat oraz radość z obecnych sukcesów, które złożyły się na końcowy awans do PGE Ekstraklasy- najlepszej żużlowej ligi świata. Pan Oskar Bober zapoznał nas z budową motocykla żużlowego, który mogliśmy podziwiać na naszej sali gimnastycznej.

Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej radości atmosferze. Jego zwieńczeniem była możliwość zrobienia zdjęcia z żużlowcami, którzy nie szczędzili sił, aby każdego chętnego obdarować autografem (także na plecaku czy koszulce). Miłym akcentem było także pełne sympatii uściskanie przez Pana Marka Kępę naszej uczennicy Julii Mazur, której dziadek ścigał się w barwach lubelskiej drużyny razem z naszym gościem.

Całość zakończyła się wspólną deklaracją kolejnego spotkania.

Zapraszamy do galerii.

Nauczyciel wych. fiz. Konrad Figiel