Aktualności podstawowakonkursy SP14

EKO ZWIERZAKI – WRZUĆ TUSZ DO PAKI

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów.  WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.  Zapakowane w foliowy woreczek tusze tzw. kartridże przynosimy do szkoły i wrzucamy do specjalnie oznakowanych kartonów w salach lekcyjnych lub przy  głównym wejściu. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę, która późnej za pośrednictwem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami trafi do zwierzaków ze schroniska. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek!

Ucząc się w domu, ciągle możemy pomagać zwierzakom. Wystarczy, że pustego tuszu nie wyrzucisz do kosza.

Po powrocie do szkoły pamiętaj wrzucić tusz do paki,

bo w schronisku ciągle pomocy potrzebują zwierzaki.

Więcej szczegółów na stronie: https://tuszdopaki.pl/

Koordynator akcji

Beata Grzegorczyk