SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO…

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. To najlepszy start w nowy dzień.
Uczniowie klasy 1b, 1 c i 1 f już wiedzą jak należy zdrowo się odżywiać, poznali piramidę żywieniową oraz potrafią samodzielnie przygotować zdrowe kanapki i sałatki owocowo-warzywne. Przygotowane przez dzieci kanapki i sałatki szybko znikały z talerzyków. Wszystkim bardzo smakowało. Dzieci wymieniały się między sobą przepisami.
Było to ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi uczą się jak ważny jest zdrowy i bogaty w witaminy posiłek. We wszystkich klasach było smacznie, zdrowo i kolorowo.

wychowawczynie:
Beata Mącik