Aktualności podstawowa

“Psie Radości”

W dniu 3 czerwca 2019 roku uczniowie z klasy 4g: Natalia M. i Arkadiusz D. reprezentowali naszą szkołę w środowisku lokalnym jako uczestnicy konkursu plastycznego pt. “Psie Radości”. Konkurs był skierowany do przedszkolaków i uczniów uczęszczających do szkół integracyjnych oraz placówek kształcenia specjalnego w województwie lubelskim. Celem konkursu było przygotowanie prac plastycznych przedstawiających wizerunek ulubionego psa za pomocą różnych technik plastycznych. Konkurs ma charakter regionalny, odbywa się cyklicznie, jest elementem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii, które świętowane jest na Wyższej Szkole Społeczo – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, gdzie realizowany jest pierwszy w Polsce kierunek studiów podyplomowych z zakresu Kynoterapii (Dogoterapii). Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego i wręczeniu nagród laureatom dzieci mogły uczestniczyć w dodatkowych konkursach zorganizowanych na miejscu za co otrzymywały piękne nagrody. Licznym zabawom nie było końca, a twarzach naszych podopiecznych zagościł szeroki uśmiech.

Anna Czubak