PRZEKAZALIŚMY DARY DLA POTRZEBUJĄCYCH Z UKRAINY

Koordynatorzy zbiórki dla Uchodźców z Ukrainy, prowadzonej na terenie Zespołu Szkół nr 12, składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą i przynieśli dary dla cierpiących z powodu wojny. To dzięki Waszej hojności i ofiarności udało się zaradzić wszystkim  trudnym sytuacjom i potrzebom, które pojawiają się niemal każdego dnia w związku z zamieszkiwaniem  przybywających z Ukrainy w naszym najbliższym otoczeniu. W piątek 4 marca 2022, przekazaliśmy  też pierwszą część  zgromadzonych darów  do Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, który ściśle współpracuje w ramach pomocy humanitarnej z  Ukraińskim Czerwonym Krzyżem w Łucku i Lwowie. To właśnie do obwodu łuckiego i lwowskiego trafią dary zebrane w naszej szkole, w pierwszym tygodniu akcji pomocy dla Ukrainy. Szkolna zbiórka darów trwa nadal, bo wciąż potrzebne są pomoc i wsparcie Wszystkim, których życie zostało dotknięte dramatycznym  wojennym doświadczeniem.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomagają w sprawnej i skutecznej organizacji zbiórki: Radzie Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom uczniów  i Uczniom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zgromadzić  dary odpowiadające aktualnym  potrzebom. Słowa serdecznych podziękowań kierujemy do Rady Rodziców naszej Szkoły za szczególne zaangażowanie i pomoc, bieżące rozpoznawanie potrzeb  rodzin, które przyjęły przybywających z Ukrainy. Dziękujemy wolontariuszom  Szkolnych Kół Caritas i PCK, uczniom klas: 3c i 3e, za pomoc przy sortowaniu i pakowaniu zebranych darów.

Niech słowa podziękowań za naszą ofiarność, które otrzymaliśmy w dniu przekazania darów od B.Lachowicz- koordynatora pomocy humanitarnej Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, motywują nas do dalszej pomocy. Nie zostawiajmy naszych sąsiadów  w potrzebie. Pamiętajmy o tym, że by można było kogoś trzymać za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć. Więc otwierajmy nasze dłonie przepełnieni świadomością, że postawy ofiarności i hojności dają poczucie bliskości, przywracają  nadzieję i wiarę w człowieka w sercach cierpiących z powodu nieszczęścia wojny.

Pomagajmy…

W imieniu koordynatorów zbiórki darów

Joanna Kowalczyk