AktualnościPrzedszkole

Projekt „Witaminki” w Mróweczkach

Przedszkolna grupa „Mróweczki” bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym #witaminki. Ma on na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie u dzieci już od najmłodszych lat kultury spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

Październik skończyliśmy pierwszym warzywnym wyzwaniem pomidorowym. Dzieci miały okazję zobaczyć różne odmiany pomidora surowego oraz przetworzonego i oczywiście z wielką chęcią dokonały degustacji. Ciekawskie przedszkolaki zajrzały też do jego „wnętrza” i zbadały go lupkami. Zainspirowani zostali także rodzice, którzy mieli okazję skorzystać z pomidorowych przepisów dla przedszkolaków i wykonali  ze swoimi pociechami warzywne potrawy w domu.

Nie zabrakło też dobrej zabawy z bohaterem tego dnia- Pomidorem „Pafnucym”, który szczególnie przypadł dzieciom do gustu 🙂