Aktualności podstawowa

Oddali krew, podarowali życie

W niedzielę  18 X 2020 r. odbyła się akcja otwarta oddawania krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Od godz. 9.00 przy krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, stojącym
na parkingu obok szkoły, można było spotkać ludzi o sercach gotowych do spieszenia z pomocą. Byli wśród nich Rodzice, mieszkańcy dzielnicy Sławin, Nauczyciele Zespołu Szkół nr 12 i członkowie Klubu HDK a także Ci wszyscy, którzy o akcji dowiedzieli się z mediów czy Internetu. „Jestem tu, bo chcę pomóc”- mówiła uczestniczka akcji, która spontanicznie odpowiedziała na apel szkolnego Klubu HDK. Rodzice uczniów Zespołu Szkół nr 12, należący do Klubu z uśmiechem na twarzach podkreślali, że „choć na dworze zimno, to serca mają gorące i otwarte dla innych”. „Cieszę się, że jest taka inicjatywa w naszej szkole i  jestem gotowa wspomagać Klub HDK w kolejnych akcjach”- zapewniała pani Katarzyna – mama  jednego z uczniów.

Akcję przeprowadzono we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Lubelskim Oddziałem Okręgowym PCK. W czasie jej trwania dzięki ofiarnej postawie darczyńców udało się pozyskać prawie 14 litrów krwi. To duży sukces, gdyż akcja organizowana była w bardzo trudnym czasie związanym z pandemią. Była też  pierwszą akcją organizowaną przez „młody” Klub HDK działający na Sławinie.   Dedykowano ją Świętemu Janowi Pawłowi II w 42. rocznicę powołania na Stolicę Piotrową.

Zarząd Klubu HDK przy Zespole Szkół nr 12 w Lublinie składa serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania Wszystkim,  którzy podzielili się bezcennym darem krwi. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy pod adresem  p. Lucjana Miciuka -Dyrektora Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, za pomoc i wsparcie podczas organizowania przedsięwzięcia. Dziękujemy też Księżom Proboszczom Parafii Świętego Stanisława BM i Św. Alberta, Radzie Dzielnicy Sławin i instytucjom zaangażowanym w promocję akcji naszego Klubu HDK.

Zarząd Klubu HDK przy Zespole Szkół nr 12