Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

“Obchody Światowego Dnia Pizzy”

W świetlicy 60 dzieci tak kochają pizzę, że z okazji jej święta urządziły w sali niesamowitą włoską restaurację “Pizza Italiana”. Zabawy i pracy było przy tym sporo. Trzeba było zrobić składniki, ciasto do pizzy, menu, nawet obrusy na stoliki i baner reklamowy! Codziennie pojawiały się modernizacje i nowe pomysły. Finalnie nasza restauracja wygląda tak wspaniale, że każdy chętnie by w niej  zjadł kawałek pizzy.
Świetna zabawa była idealną okazją do tego, aby porozmawiać na temat włoskiej kuchni i kultury. Dzieci bliżej poznały także włoskie przeboje, które w restauracji delikatnie płynęły w tle. Czasami muzyka grała główną rolę, porywając pierwszaki do tańca.
 Dzięki wspaniałym rodzicom dzieci z klasy 1″f” nie obeszły się smakiem i z apetytem zjadły pyszną  Margherite, o której już przecież tyle wiedziały.
Nasza “włoska restauracja” sprawiła, że Światowy Dzień Pizzy, który przypada na  9 dzień lutego, świętujemy do dzisiaj.
Opiekun:Agnieszka Tokarska