Niezwykła lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego

W ubiegły piątek (27 maja 2022 r.) uczniowie klas 7b i 7f wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego.

,,Dzięki niepowtarzalnej ekspozycji, wykorzystaniu efektów multimedialnych, każdy
z nas mógł poczuć powstańczą rzeczywistość. Wytyczona trasa przedstawiała chronologię wydarzeń i prowadziła przez poszczególne sale tematyczne. Poruszaliśmy się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, szliśmy granitowym brukiem wśród gruzów niszczonej Stolicy. Efekty wizualne i dźwiękowe w kanałach potęgowały nasze odczucia. Z zapartym tchem podziwialiśmy replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1.”

Uczniowie przeszli również Starówką pod Pomnik Małego Postańca oraz Pomnik Powstańców Warszawskich.

Wyjazd zaliczamy do udanych!

Renata Nowaczek