Lub Art Story

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 12 w Lublinie wzięła udział w warsztatach tworzenia gier miejskich, historii Lublina (w tym roku były to warsztaty poświęcone obchodom 450-lecia Unii Lubelskiej). Projekt realizowany jest ze środków Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury.

Uczniowie klasy VIII „c” z Zespołu Szkół Nr 12 w Lublinie przygotowali pod kierunkiem Pani Anny Barton grę miejską „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, która odbyła się 13 czerwca 2019 r. na Starym Mieście w Lublinie. Szczególny nacisk położyliśmy na edukacyjny wymiar gry, w tym celu przygotowaliśmy tabliczki z informacjami na temat Unii. W grze uczestniczyli uczniowie klasy VIIIa i VIIIc. To była fantastyczna zabawa i edukacja historyczna.

Ewa Tomaszewska i Anna Tuczyńska

opiekunowie