Lekcja w Muzeum Narodowym

Uczymy się nie tylko w szkole! W piątek 8 października 2021r. klasa 5a spędziła wyjątkowy czas na zajęciach edukacyjnych pt. „Poznajemy muzeum” w Muzeum Narodowym w Lublinie.
Pierwsza wizyta w gościnnych progach lubelskiej instytucji była okazją do poznania bardzo ważnych pojęć związanych z muzealnictwem.  Kolekcja, wystawa – to dla uczniów nie tylko słowa, ale i realne obiekty widziane w muzeum. Zafascynowani obejrzeli kolekcję broni, eksponaty z dziedziny sztuki ludowej, wystawę  malarstwa.
Uczniowie zastanawiali się nad tym, po co istnieją muzea i o czym mogą  powiedzieć gromadzone w nich przedmioty.  Rozwiązywali krzyżówki, szukali w otoczeniu eksponatów odpowiedzi na pytania postawione w kartach pracy. Czas minął niezwykle szybko – to chyba magia muzeum.

Anna Tuczyńska
Ewa Tomaszewska