konkursy SP14

KOSMETYKI DLA AFRYKI

Dom dziecka w Ayos, który wkrótce otworzą polskie misjonarki, przeznaczony będzie wyłącznie dla dziewcząt, by mogły skończyć szkołę i zdobyć zawód. Według prawa kameruńskiego dzieci w wieku 14 lat muszą opuścić sierociniec, jeśli jest on koedukacyjny. Osierocone dziewczęta zmuszone są do życia na ulicy. W kraju trawionym przez wojnę nie ma perspektywy na żadną pracę dla kobiety, która nie ma wyuczonego zawodu – wyjaśnia s. Dariusza Dąbrowska.

Dlatego w sierocińcu w Ayos, który otwierają polskie misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, dziewczynki będą mogły pozostać dłużej, by móc kontynuować naukę. Poza dachem nad głową czy przysłowiową miską ryżu potrzebują – jak wszystkie nastolatki – środków higienicznych, o które we wschodnim Kamerunie niezwykle trudno. Stąd pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki darów, by pomóc im odzyskać godność, by… nie doświadczyły dramatu życia na ulicy.

Zgodnie z sugestią misjonarki Fundacja Dzieci Afryki zarejestrowała zbiórkę darów rzeczowych nr 2021/229/OR z przeznaczeniem dla osieroconych kameruńskich nastolatek.

Prosimy o artykuły takie jak:
mydło, szampony, podpaski, dezodoranty, szczoteczki do mycia zębów oraz pasta, proszek do prania, mleczko do suchej skóry.

W/w artykuły higieniczne można składać do wyznaczonych pudełek, które znajdować się będą w przedsionkach głównego wejścia do szkoły, wejścia klas III oraz na korytarzu świetlicowym do 20 kwietnia 2021.

W imieniu osieroconych dziewcząt serdecznie dziękujemy za wszystkie przyniesione dary.

Pomóż zebrać jak najwięcej artykułów higienicznych!
Pomóż sfinansować ich transport do Kamerunu!

Potrzebne:
4.200 zł na sfinansowanie transportu lądowego i morskiego dla 3 m3 darów do Kamerunu. Im więcej pieniędzy na transport, tym więcej darów dla dziewcząt.

Tak, pomagam:

FUNDACJA DZIECI AFRYKI