Świetlicowe wieściSzkoła Młodych Patriotów

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Poległo polskich żołnierzy
Za wolność naszą i sprawę
Ja w Polskę tak  bardzo wierzę
I w świętość naszej sprawy

W dniu 8 listopada w świetlicy nr 63 odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej klas I-III realizowany w ramach projektu Młody Patriota. Idea śpiewania pieśni patriotycznych okazała się bliska wielu młodym sercom, bowiem w miesiącu pamięci wybrzmiewały one w bardzo licznym gronie świetlików. Wychowywani w swoich „Małych Ojczyznach” uczniowie obserwują prawa rządzące światem, stawiają pytania i poszukują na nie odpowiedzi, wraz z rodzicami i wychowawcami konfrontują rodzinne i lokalne historie, tradycje z historią Polski.

Wychowawcy grup świetlicowych i klas I-III z podziwem obserwowali, jak napisane w przełomowych i trudnych momentach melodie poruszały serca uczniów, wzbudzały w nich najgłębsze pokłady szacunku, empatii, poczucia własnej godności, przynależności do narodu polskiego, wierności prawdzie, dobrej dumy. Uczniowie mieli okazję utożsamić się z bohaterami i autorami pieśni, spojrzeć na  wydarzenia z historii Polski nie tylko oczami powstańca, żołnierza I i II wojny światowej, ale także  sercem dzielnych i mądrych kobiet żyjących w obawie o los swoich wybranków  – „Rozkwitały pąki białych róż”, heroicznym sercem dzieci gotowych do podjęcia walki o Ojczyznę „Dziś idę walczyć, Mamo!”.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Wychowawcom, którzy  przyczynili się do przygotowania występów uczniowskich. Doceniamy Wasze postawy inspirujące uczniów, jak również  dbałość o kształt artystyczny ich występów – elementy choreografii, stroju, rekwizyty. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do krzewienia tradycji polskiej pieśni patriotycznej i będzie inspiracją do corocznego wspólnego śpiewania w szkole i w  Waszych domach.

Dziękujemy!

Koordynatorzy konkursu:

Jagoda Zielonka

Izabela Wróbel

Anna Nowakowska-Kudrel

Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się w środę 17 listopada 2021r. o godzinie 12.10 w świetlicy nr 63.