KOLOROWA CHEMIA

W dniu 3 listopada 2017 roku uczniowie klas II a i II b Gimnazjum nr 27 w Lublinie uczestniczyli w pokazach chemicznych, zorganizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej. Mieli tam okazję poznać  tajniki  „ kolorowej chemii”,  przeprowadzone były także najbardziej wybuchowe i spektakularne  doświadczenia chemiczne.

Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów. Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często przy asyście młodzieży szkolnej, są doskonałym pomysłem na rozwój samodzielnego rozumowania i działania.

Po zakończonych pokazach uczniowie wybrali się do kina na film pt. „ Twój Vincent”.

Organizatorem wycieczki była Pani Elżbieta Goławska, zaś opiekę nad uczniami sprawowały Pani Barbara Rusinek oraz Pani Anna Kloc.