Aktualności podstawowa

KOLONIE LETNIE W KARPACZU

W dniach 25.06 – 05.07.2018 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli przebywała na obozie letnim w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym “Krucze Skały”, zlokalizowanym w Karpaczu – jednej z najpiękniejszych miejscowości wypoczynkowo – turystycznych Polski, u stóp Śnieżki. Pod czujnym okiem wychowawców: p. Konrada Radeckiego, p. Doroty Góry, p. Bożeny Okuszko oraz p. Agnieszki Kubackiej koloniści realizowali bogaty program wyjazdu. W czasie pobytu uczestnicy mieli zapewniony szereg atrakcji m.in.: zwiedzili z przewodnikiem przepiękną stolicę Czech – Pragę; spacerowali po największej atrakcji turystycznej w rejonie Sudetów – Adrszpaskim Skalnym Mieście, które pod względem bogactwa i różnorodności form skalnych nie ma sobie równych w tej części Europy; przyglądali się ręcznej produkcji szkła według technologii sprzed kilkuset lat oraz odbyli warsztaty z grawerowania szkła w “Leśnej Hucie” w Szklarskiej Porębie; podjęli próbę zdobycia Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy; poznali tajemnicę okolicy – Krucze Skały, Świątynię Wang oraz “trójkąt bermudzki”; uczestniczyli w VI Festiwalu Smaków Liczyrzepy połączonym z Jarmarkiem Ducha Gór; sprawdzili swoje umiejętności w wielu konkurencjach zręcznościowych w “Western City”, czyli mieście prawdziwych kowbojów położonym w Ściegnach.  Na uczestników czekała także moc atrakcji w parkach wodnych – Tropikana w hotelu Gołębiewski oraz zlokalizowanych w centrum uzdrowiskowym Jeleniej Góry Termach Cieplickich. Podczas wszystkich dni obozu uczestnikom towarzyszył dobry humor wzmacniany przez pyszne i pożywne posiłki serwowane w ośrodku. Nie zabrakło także pieszych wycieczek po okolicy, gier i zabaw na świeżym powietrzu, zajęć rekreacyjnych, konkursów, rozgrywek sportowych, dyskoteki, ogniska oraz pasowania na Ducha Gór. Bogata infrastruktura ośrodka zapewniła wszystkim świetny wypoczynek. Pobyt na obozie dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i mnóstwa pozytywnej energii.

Konrad Radecki

Dorota Góra