Aktualności podstawowa

KOLONIE LETNIE W JASTRZĘBIEJ GÓRZE czyli naukowe eksperymenty, rekiny i tarzanpark

W dniach 23.06 – 03.07.2019 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli przebywała na obozie letnim w Ośrodku Wypoczynkowym “Diuna”, położonym nad Morzem Bałtyckim, w najbardziej na północ wysuniętej, malowniczej miejscowości Jastrzębia Góra. Pod czujnym okiem wychowawców: p. Konrada Radeckiego, p. Doroty Góry, p. Bożeny Okuszko oraz p. Agnieszki Nikołajuk koloniści realizowali bogaty program wyjazdu. W czasie pobytu uczestnicy mieli zapewniony szereg atrakcji m.in. zwiedzili dom do góry nogami w samym sercu Kaszub – Szymbarku; zobaczyli jak wygląda najdłuższa deska świata; zapoznali się z kaszubską kulturą i tradycją; odwiedzili Centrum Nauki EKSPERYMENT w Gdyni, gdzie czekało na nich ok. 120 interaktywnych stanowisk zapraszających do twórczego eksperymentowania i odkrywania naukowych ciekawostek; stanęli oko w oko z rekinem w Aqua Parku w Redzie; odbyli rejs statkiem po pełnym morzu; przeszli Aleją Gwiazd Sportu i odwiedzili Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie; mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów w bowlingu w profesjonalnej kręgielni MOSIR PUCK. Niezapomnianych wrażeń oraz nutki adrenaliny dostarczył również pobyt w parku linowym Tarzan Park we Władysławowie. Koloniści mieli także okazję zwiedzić Latarnię Morską Rozewie; spacerowali po Polach Grunwaldu i odwiedzili Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Podczas wszystkich dni obozu uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, a dobry humor wzmacniany był przez pyszne i pożywne posiłki serwowane w ośrodku. Nie zabrakło także pieszych wycieczek po okolicy, gier i zabaw na świeżym powietrzu, zajęć rekreacyjnych, plażowania i kąpieli w morzu, a także dyskotek. Bogata infrastruktura ośrodka zapewniła wszystkim świetny wypoczynek. Do dyspozycji kolonistów było boisko sportowe, plac zabaw, grill. Kąpiele morskie oraz słoneczne przeplatane były wycieczkami, konkursami, zabawami oraz rozgrywkami sportowymi. Pobyt na obozie dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i z pewnością zostanie na długo w pamięci dzieci oraz opiekunów.

Konrad Radecki

Dorota Góra