Kolędowanie w Stowarzyszeniu „Źródło”

Uczniowie klasy 4d odwiedzili Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Lublinie, aby zaprezentować jasełka pt. „Po domach, po ulicy idą kolędnicy”.  Spotkali się z nimi, by dzielić się radością z narodzenia Dzieciątka Jezus. Wspólnie kolędowali. Mali aktorzy chcieli, aby osoby niepełnosprawne nie czuły się samotne, lecz dowartościowane. Pomysł na kolędowanie zrodził się, aby uświadomić uczniom, iż święta to coś więcej niż tylko prezenty. Dobry uczynek dla drugiego człowieka, często odtrąconego przez współczesne społeczeństwo, ubogaca i pozostaje w nim na zawsze.

Po występie rodzice uczniów przygotowali wspólny poczęstunek, a następnie uczniowie odwiedzili pracownie, aby bliżej zapoznać się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz zobaczyć ich wyroby. Uczestnicy z instruktorami pomyśleli o drobnych upominkach dla każdego kolędnika.

1. Iwona Kwietniewska
  2. Małgorzata Brzyszko