Klasa 3d piecze zapiekanki

,,Zdrowo jem, więcej wiem”

­­­­­Warsztaty kulinarne dla uczniów są wyjątkową okazją do odkrywania nowych smaków, poznawania zapachów i eksperymentowania z naturalnymi składnikami używanymi na co dzień w kuchni. Głównym celem tych zajęć było kształtowanie u uczniów praktycznych umiejętności kulinarnych oraz poznawania zasad prawidłowego odżywiania się, które są bardzo ważne w dorosłym życiu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały kolejne czynności i z pomocą Pani przygotowały pyszne, zdrowe zapiekanki. Podstawą naszych zapiekanek były warzywa. Dowiedzieliśmy się, jakie ważne składniki dla naszego zdrowia zawierają. Pokroiliśmy w plasterki: pomidory, ogórki, paprykę żółtą, czerwoną, pieczarki, żółty ser i wędline. Bardzo dokładnie umyliśmy zieloną sałatę. Uczniowie, którzy lepiej posługują się nożem, drobno pokroili szczypiorek potem uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i powstały zapiekanki, które zjedliśmy ze smakiem. Nauczyliśmy się również bezpiecznego posługiwania się opiekaczem do kanapek. Całość posypaliśmy startym żółtym serem i tak przygotowane tosty kolejno wkładaliśmy do opiekacza. Ciepłe i chrupiące zapiekanki zjedliśmy ze smakiem. Zajęcia zakończyła wspólna degustacja.

wychowawca Anna Marzec Błasik

Natalia Cieplak