Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

Kasztanowe szaleństwo!

Jesienna aura za oknem nie przestaje nas urzekać – słońce, mieniące się kolorami spadające liście, a wraz z nimi oczywiście…. kasztany!

Dzięki bogactwu natury, jesień sprzyja zabawom naturalnymi materiałami. Kasztany, żołędzie, orzechy, liście… Z tych materiałów można stworzyć nieskończoną liczbę nietuzinkowych prac plastycznych. Dziś, zamiast tradycyjnych ludzików z kasztanów, proponujemy zwierzątka zrobione z użyciem plasteliny.

Do zrobienia ludzików z kasztanów nie potrzebujemy szczególnej instrukcji – najlepszym doradcą jest wyobraźnia i kreatywność dzieci.

Warto zwrócić uwagę na to, że skarby znalezione w czasie jesiennych spacerów mogą stać się doskonałą okazją do wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy.

Wykonane w świetlicy 58 dekoracje – ustawione na parapecie, długo będą cieszyły oko, pozwalały zwalczyć nudę czy będą stanowiły dowód dziecięcych zdolności.