Kalafior Bazyli u Motylków

W tym roku spotkanie z Przedszkolną Rodziną Witaminiaków,  w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie, grupa ,, Motylki” rozpoczęła od zabaw z Kalafiorem Bazylim. Na początku dzieci zostały zaproszone do wspólnej gry planszowej ,,Cztery sympatyczne zajączki ścigają się do pola z kalafiorem”, gdzie pomimo różnych pułapek i premii udało się wszystkim grupom dojść do mety – obszaru z kapustą i kalafiorem. Następnie ,,Motylki” poznały prawdziwego kalafiora – za pomocą węchu i dotyku określały jego cechy, np. kolor, kształt, zapach. Ostatnim zadaniem było wspólne wykonanie kart pracy dotyczących tego warzywa. Dzieci w parach wykonały miniplansze, które będą pierwszą częścią tegorocznej ,, motylkowej” książki o Witaminiakach. Na koniec każde dziecko dostało pamiątkowy znaczek z Kalafiorem Bazylim oraz kolorowankę do domu.