„ Jestem Ważny – Dbam o Siebie” – udział w warsztatach klasy IId i IIf

Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych ma ogromne znaczenie dla zdrowia dzieci i ich dobrego samopoczucia. Dzieci z klasy IId i IIf miały okazję uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych w Wydziale Zdrowia i Profilaktyki Urzędzie Miasta Lublin. Warsztaty były częścią programu “Jedz z Głową” prowadzonego przez fundację Medicover. Wprowadzeniem do tematu był Kompas Uczuć  oraz dyskusja na temat emocji. Dzieci poprzez  zabawę dowiedziały się jak nazywać i wyrażać emocje, co to  jest Apteczka uczuć i co się w niej znajduje. Dużo radości  i emocji sprawiła im sznurkowa zabawa integracyjna.
Kolejnym etapem była rozmowa z Panią dietetyk. Dzieci poznały znaczenie kolorowych warzyw i owoców, dowiedziały się, że produkty spożywcze najbardziej wartościowe znajdują się na dole piramidy zdrowia, natomiast stosowane najrzadziej umieszczone są na szczycie. Okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę i chętnie odpowiadały na pytania.
Ważnym elementem zdrowia jest sport, dlatego na koniec dzieci miały okazję sprawdzenia swoich możliwości i sprawności ruchowej. Miłym akcentem była wspólna degustacja zdrowych smakołyków.

Serdecznie dziękujemy Pani wicedyrektor Anecie Dams, za pomoc w organizacji warsztatów oraz Pani Małgorzacie Brzyszko i Panu Patrykowi Kargulowi  za pomoc w opiece nad uczniami.

wych. Anna Lis

wych. Beata Grzegorczyk