„Inni, a tacy sami”. O autyzmie opowie wystawa prac uczniów klas 5F i 5E.

Czym jest autyzm, jak może zachowywać się autysta, jak pomóc lub nie zaszkodzić osobom dotkniętym autyzmem? Między innymi na te pytania odpowiada wystawa plakatów, wykonanych przez piątoklasistów pod opieką Anny Jasińskiej, nauczycielki języka polskiego i Violetty Madejczyk, nauczycielki wspomagającej pracę ucznia z autyzmem. O dzieciach zamkniętych w swoim  świecie, o tym, jak starać się zrozumieć ich uczucia – tego między innymi dowiemy się oglądając prace uczniów, którzy na co dzień spotykają się z kolegami i koleżankami z zaburzeniem autyzmu. Wychowankowie dwóch klas wykonali plakaty techniką dowolną. Wykazali się inwencją i zaangażowaniem. Zapraszamy do obejrzenia efektów w holu na parterze szkoły.

Anna Jasińska