AktualnościAktualności

Dzień Ziemi w grupie „Słoneczka”

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nauka zachowańekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego dzieci z grupy „Słoneczka” podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Wybraliśmy się też w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Wspólnie stworzyliśmy recyklingowy tor sensoryczny a także piękny recyklingowy obraz.

Wychowawczynie:

mgr Małgorzata Chojnacka