AktualnościPrzedszkole

Dzieci z grupy Gwiazdeczki świętowały „Dzień Ziemi”. Przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonały wspólną pracę plastyczną oraz poznały trudne słowo recykling i ekokultura. Odbyły się ciekawe zabawy i zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, a także quiz wiedzy. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz miały za zadanie zachęcić do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku, sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, a także dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji