AktualnościPrzedszkole

Dzień Wiosny w grupie „Słoneczka”

21 marca przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wraz ze swoimi paniami obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane do przedszkola na kolor zielony. Po śniadaniu okazało się, że w przedszkolu ktoś zostawił dla naszej grupy walizkę, w której był list od Bociana Długonogiego, który napisał, że już chętnie wróciłby do Polski. Bocian Długonogi nie był zdecydowany czy w Polsce jest już Wiosna, dlatego zostawił dla dzieci na terenie przedszkola zielone koperty z zadaniami, zagadkami do rozwiązania. Tuż po wyjściu z sali okazało się, że dzieci z łatwością zauważyły pierwszą kopertę i z radością rozwiązały zagadki słowne o Pani Wiośnie. Później dzieci miały za zadanie posegregować wiosenne kwiaty: żonkile, tulipany, przebiśniegi, krokusy i bratki, które wymieszał wiosenny wietrzyk. A w szatni w swoich półeczkach dzieci znalazły kolorowe kwiaty, które nawlekły na długi sznurek i stworzyły kolorowy naszyjnik dla pani Wiosny. Po powrocie do sali na „Słoneczka” czekało ostatnie zadanie wyklejenia sukni pani Wiosny kolorowymi kwiatami.

Na pamiątkę tego pięknego dnia każde dziecko zabrało do domu kolorowy kwiat zrobiony przez panią Beatę. Mamy nadzieję, że  to miłe wydarzenie zostanie w naszej pamięci na dłużej.

Zapraszamy do galerii.

Wychowawczynie: