Świetlicowe wieści

Dzień Tosta 2023

W 2023 roku Dzień Tosta przypada na 23 lutego

Dzień Tosta (National Toast Day) został zapoczątkowany w 2014 roku przez członków The Tiptree World Bread Awards z Wielkiej Brytanii. To organizacja skupiająca różne podmioty z branży piekarskiej. Jej głównym celem jest promowanie sztuki pieczenia, a celem do tego jest m. in. organizowanie konkursów czy specjalnych wydarzeń. Jednym z nich jest właśnie Dzień Tosta, który przypada w ostatni czwartek lutego.

W świetlicy numer 4 również celebrowaliśmy, to pyszne święto. Uczniowie wspólnie porozmawiali na temat swoich ulubionych tostów, składników, które lubią najbardziej. Dzieci zapoznały się z rysem historycznym, dotyczącym tostowego święta. W oparciu o książki kulinarne uczniowie poznali nowe i nietypowe przepisy na tosty. Następnie mali kucharze przygotowali pod czujnym okiem nauczycieli świetlicy swoje tosty. Zajęcia miały charakter integracyjny ponieważ praca odbywała się w dwóch grupach. Uczniowie spożywali swoje tosty ze smakiem. Dzień Tosta spotkał się z dużym zadowoleniem naszych uczniów, w przyszłości planujemy realizować podobne wydarzenia.

Nauczyciele Świetlicy nr 4

Małgorzata Brzyszko