DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do Was zawitała.

Drogie Dzieci, dobrze wiecie, że Was bajka pokochała”

4  listopada w naszej szkole obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci oraz bardzo dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od samego rana. Można ich było spotkać w salach lekcyjnych, na korytarzach, na stołówce oraz w świetlicy. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw, rozwiązywania zagadek, quizów oraz rebusów. Wykonały również prace plastyczne związane z ich ulubioną bajką lub baśnią.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Koordynatorzy:

Maciej Harasim