Dzień Świętego Patryka

Dnia 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka w naszej szkole. Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele założyli zielone ubrania. Kolor zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje zieleń. Uczniowie naszej szkoły, którzy pamiętali o zielonych akcentach garderoby zostali  zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Na społeczność szkolną czekały również słodkości, zielone babeczki, które rozeszły się w błyskawicznym tempie, cukierki oraz zagadki dotyczące Irlandii. Uczniowie mieli okazję  poznać życie patrona Irlandii,  tradycje i symbole związane z obchodami tego dnia na całym świecie.  Za poprawnie udzielone odpowiedzi na wylosowane pytania uczniowie otrzymali kolorowe pieczątki. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie klasie 7c, 8a oraz 8b,  za przygotowanie zagadek, ciekawostek, plakatów i  dekoracji. Podziękowania składamy również wszystkim którzy włączyli się do akcji.

Nauczyciele Języka Angielskiego