Aktualności podstawowa

DZIEŃ PAPIESKI

W naszej szkole tegoroczny Dzień Papieski „Wstańcie , chodźmy” był połączony z 41 rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. Uczennice naszej szkoły, należące do scholii parafialnej, przygotowały montaż słowno – muzyczny pt.: „Święty Jan Paweł II” pod kierunkiem s. Iwony. Przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z życia Papieża, a w szczególności naukę na temat świętości. Słowa piosenek, filmy oraz prezentacja multimedialna na temat świętości Papieża wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji na temat własnej świętości.

Św. Jan Paweł II przez przykład swojego życia  zachęcał nas, by zawsze dążyć do świętości, jak podkreślał to w Starym Sączu: „Nie lękajcie się być świętymi.” Te wskazówki dane przez św. Jana Pawła II są nadal bardzo aktualne i powinny być ważne dla każdego człowieka.

Papież odszedł 14 lat temu, ale w naszej pamięci, w polskich sercach, pozostanie na zawsze.

Po  przedstawieniu zabrał głos Pan Dyrektor Lucjan Miciuk skłaniając uczniów do zastanowienia się i próby odpowiedzi na pytania o sens naszego życia. Podkreślił, iż życie Jana Pawła II było takie samo jak każdego innego ucznia, ale poprzez swoją wytrwałość doprowadziło go do świętości. Następnie podziękował organizatorom przedstawienia.