Świetlicowe wieści

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza Alana Alexandra Milne’a obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci z 2f także uczciły dziś znanego na całym świecie Misia w swojej świetlicy. Oprócz historii powstania książki poznały odpowiedzi na różne pytania związane z pluszowym bohaterem np. Jak nazywa się najlepszy przyjaciel Kubusia Puchatka? Jakiego koloru jest ubranko misia? W jakim lesie mieszka Kubuś i jego przyjaciele? Po wspólnej lekturze fragmentów książki nie było  najmniejszych problemów z rozwiązaniem zagadki. Dzieci bezbłędnie odgadły odpowiedzi zawarte w quizie na temat Puchatka, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wykonały portret pluszowego ulubieńca.

A oto kilka mądrości tego może nie całkiem głupiutkiego Misia?

,,Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie”.

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

,,Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie”.

Dziękuję wszystkim dzieciom za zaangażowanie oraz wspólną zabawę.

Joanna Kutnik