Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

Festiwal z dynią w roli głównej

W dniu 31 października 2018 r. w świetlicy 22 odbył się Festiwal Dyni. Dzieci dowiedziały się, że dynia to ,,smaczny i odżywczy owoc”. Poznały jej cechy, różne odmiany, właściwości odżywcze oraz pochodzenie, które sięga czasów starożytnych.
Po krótkiej pogawędce w kręgu na temat dyni rozpoczęły się dyniowe zabawy ruchowe. Podczas wyścigu rzędów dzieci toczyły dynię po podłodze, a także podawały ją  sobie w rzędzie różnymi sposobami. Ostatnim etapem zabawy był slalom dyniowy. Dzieciom towarzyszyły różne emocje. Była rywalizacja, współpraca, zaangażowanie, ale też dużo szczęścia, radości i uśmiechu.

Po wyczerpujących zmaganiach sportowych rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Dzieci w grupach malowały dynie, ozdabiały je, wyczarowując różne bajkowe postaci. Zmieniły dynie w królewnę, Minionka, myszkę, misia, pszczółkę, rybkę itd., wykazując się  kreatywnością, wyobraźnią i poczuciem estetyki.

To był bardzo udany dyniowy dzień.

Koordynatorzy:

Anna Lis