“Czytanie na polanie”

W dniach 15 i 16 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na polanie”. Pomysłodawczynią i koordynatorem inicjatywy była Pani Katarzyna Paliga z biblioteki w Szkole Podstawowej nr 29 z oddziałami sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Nasza szkoła gościła pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN, którzy wspólnie z uczniami i nauczycielami czytali fragmenty książek od lat cieszących się popularnością i zainteresowaniem czytelników. Dzieci chętnie wzięły udział w projekcie, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przy okazji wykorzystały czas na świetną zabawę!

Dziękujemy mamie Zuzi, uczennicy klasy 1d Pani Agnieszce Chaber za ogromne zaangażowanie oraz Panu Piotrowi Wiechnikowi za fotorelację.

Anna Lis