„Bezpieczna droga do szkoły”

9 października 2017 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z policjantką sierż. szt. Dorotą Bielecką z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Pani policjant rozmawiała  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Zaproszony gość przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz omówił zagrożenia występujące w ruchu drogowym. Wspomniano również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Kolejnym punktem spotkania było omówienie zagrożeń ze strony obcych ludzi oraz zasad zachowania się w takich przypadkach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu oraz z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.